Dzieląc się, pomagasz Raport o dobroczynności Polaków

 
8 grudnia 2015 | Tagi: ; ;

Milka po raz kolejny wspiera Szlachetną Paczkę – wyjątkową, ogólnopolską inicjatywę opartą na bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym.W 2014 roku, działając z wolontariuszami i darczyńcami Szlachetnej Paczki, udało się dotrzeć do 19 580 rodzin!
W tym roku Szlachetna Paczka obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji stali partnerzy akcji tj. Milka, we współpracy z TNS Polska, przygotowali raport o dobroczynności Polaków. Chcieliśmy zobaczyć, jak postrzegane jest dzielenie się – czy to to samo, co pomaganie? – kto, zdaniem Polaków, odpowiada za wspieranie najsłabszych, czy lepiej działać samemu czy w grupie.
Przede wszystkim naszym celem było zobaczenie tego, jak wygląda pomaganie na co dzień, a jak „od święta”. Czy są różnice? Czy Święta to czas, w którym jesteśmy bardziej skłonni do wspierania potrzebujących? Czy akcje w tym czasie organizowane pomagają w wyzwoleniu drzemiącej w ludziach energii do pomagania?

Niniejszy raport przedstawia szczegółowe odpowiedzi na te pytania. Wszystkim i sobie życzymy, by wyniki potwierdziły się, by pozytywna energia do pomagania niosła się mocą świątecznej reakcji łańcuchowej.

powrót do archiwum raportów