Szlachetna Paczka w liczbach

 
23 stycznia 2014 - 13:36 | Tagi:
paczka

W tym roku Szlachetna Paczka, której jesteśmy partnerem badawczym, po raz kolejny pobiła rekord: 530 500 darczyńców przygotowało paczki dla 17 684 rodzin w potrzebie! Łączna wartość pomocy w paczkach przekazanej przez darczyńców wyniosła 33 125 005 zł. To o 10 mln więcej niż w poprzednim roku! Pomoc trafiła zarówno do osób samotnych jak i rodzin wielodzietnych – w sumie do 70 700 osób.

Robienie Paczki jest wydarzeniem społecznym – angażują się w to grupy ludzi, które wspólnie organizują pomoc. Coraz częściej Paczkę wspólnie robią całe firmy, klasy szkolne, urzędy, szkoły i przedszkola – wtedy na paczkę zrzuca się większa liczba osób, niż wśród osób prywatnych. W tej edycji średnio robiło ją 30 osób.

W imieniu naszego partnera dziekujemy za zaangażowanie i Waszą pomoc i zachęcamy do dalszego wsparcia akcji i pozostały projektów Stowarzyszenia Wiosna.

Zachęcamy także do dołączenia do klubu WiP – Wiosna i Przyjaciele, tworzonego przez osoby, które dzięki regularnym wpłatom finansują Szlachetną Paczkę. Bez nich projekt nie mógłby działać i rozwijać się. Suma wpłat stanowi główne źródło utrzymania Szlachetnej Paczki.