Giełdowa Spółka Roku

 
4 kwietnia 2014 - 14:15 | Tagi: ; ;
gieldowa_spolka_roku

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking na rynku, organizowany przez redakcję ,,Pulsu Biznesu” oraz TNS Polska już od 15 lat.
Wyboru spółki dokonują losowo wybrani maklerzy, analitycy i doradcy inwestycyjni reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

To ogromny walor tego sondażu, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację na temat postrzegania siebie przez animatorów rynku.

W trakcie gali, która odbyła się  31 marca br. nagrodzono najlepiej ocenione spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Giełdową Spółką Roku 2013 został Inter Cars, dystrybutor części samochodowych. Jeśli porównać ranking Giełdowa Spółka Roku 2013 z edycją z poprzedniego roku,  można odnieść wrażenie, że na giełdzie miało miejsce trzęsienie ziemi. W pierwszej dziesiątce utrzymały się tylko dwie spółki. Tegoroczny triumfator był w ubiegłym roku szósty. Natomiast ubiegłoroczny zwycięzca – odzieżowe  LPP – spadł na ósme miejsce.