Małe. Średnie. Innowacyjne - raport TNS dla HP

 
25 listopada 2014 - 13:28 | Tagi: ; ;
hp_it

Sektor MŚP to jeden z najważniejszych filarów gospodarki. Małe i średnie firmy szybko się rozwijają i coraz odważniej sięgają po nowoczesne technologie. 57% menedżerów ocenia swoje firmy jako innowacyjne i docenia rolę technologii we współczesnym biznesie. Aż 40% z badanych zgodnie z ogólną strategią rozwoju chętnie inwestuje w testowanie nowych rozwiązań, a co za tym idzie zdobywa przewagę nad konkurencją.

W lipcu 2014 roku, na zlecenie Hewlett-Packard Polska, zaprosiliśmy do udziału w badaniu osoby odpowiedzialne za IT w MŚP i zebraliśmy opinie menedżerów z pięciuset działających w Polsce organizacji. Efektem tego projektu jest publikacja „HP dla Biznesu – Małe. Średnie. Innowacyjne”, która ma na celu umożliwić przedsiębiorcom zrozumienie roli i obszaru IT oraz pomóc wyciągnąć wnioski, które mogą okazać się fundamentem pod przyszłe działania dla rozwoju ich firm.

Raport odpowiada na 2 główne pytania: Jakie wyzwania stoją przed firmami? Jaki budżet warto przeznaczyć na IT?  W raporcie wskazano także czynniki hamujące rozwój sektora SMB. Według menadżerów do głównych przyczyn regresu technologicznego zaliczyć można: brak funduszy, nieodpowiednio zaplanowane budżety oraz przywiązanie do utartych schematów działania.

Zapraszamy do lektury.