Portfele bardziej otwarte?

 
12 stycznia 2015 - 11:28 | Tagi: ; ;
dobroczynnosc_2015

Czy okres świąteczny sprzyja udzielaniu pomocy potrzebującym? Czy Polacy niesieni duchem Świąt Bożego Narodzenia są bardziej skłonni do otwarcia nie tylko swoich serc, ale również portfeli? W grudniu 2014 roku TNS Polska zapytał Polaków o ich skłonność do regularnego wspierania finansowego działalności organizacji dobroczynnych. Podobne pytanie zadano również w marcu 2014 roku.

W grudniu Polacy zadeklarowali większą gotowość do regularnego wspierania organizacji pozarządowych i ich dobroczynnej działalności, które nie kosztowałoby ich więcej niż 5 zł miesięcznie (29% w stosunku do 17% respondentów odpowiadających w marcu).

Podobnie jak dziewięć miesięcy wcześniej kształtują się odsetki deklaracji wsparcia, które wynosiłoby powyżej 5 zł miesięcznie. 9% respondentów byłoby w stanie przeznaczyć na ten cel od 6 do 10 złotych na miesiąc, 3% badanych – od 11 do 30 złotych, a powyżej 30 złotych – mniej niż 1%.

Więcej informacji na temat regularnego wspierania finansowego działalności organizacji dobroczynnych znajda Państwo w raporcie “Portfele bardziej otwarte, czyli dobroczynność Polaków w okresie świątecznym”, przygotowanym przez Dział Badań Społecznych TNS Polska.

Raport jest dostępny bezpłatnie na stronie archiwum raportów TNS Polska, w usłudze “udostępnij aby pobrać” (przeczytaj jak to działa) .

Zapraszamy do lektury i korzystania.