Jan czy John? Ślub na plaży czy w kościele?

 
12 marca 2015 - 10:24 |
usc

Od 1 marca weszła w życie ustawa pozwalająca nadawać polskim dzieciom zagraniczne imiona. Co na to Polacy? Czy prawo powinno ingerować w decyzje rodziców?
Marzec 2015 roku to także czas nowości dla osób planujących zawarcie związku małżeńskiego. Czy Polacy docenią możliwość zawierania małżeństwa gdzie indziej niż w kościele i Urzędzie Stanu Cywilnego? Jakie miejsce wybraliby na ceremonię ślubną?

Jak pokazuje ostatni raport Zespołu Badań Społecznych TNS Polska,  zdecydowana większość Polaków – 61% – opowiada się za tym, by prawo nie ingerowało w decyzje rodziców dotyczące imion dzieci.

Ponad połowa Polaków (56%) opowiada się także „za” możliwością zawierania związków małżeńskich w innych miejscach niż Urząd Stanu Cywilnego czy kościół. Kiedy przyszłoby im zdecydować o miejscu własnej ceremonii ślubnej, Polacy okazali się dość tradycyjni w swoich wyborach. Najchętniej powiedzieliby „tak” w kościele (43%) lub w Urzędzie Stanu Cywilnego (15%). Pozostałe miejsca – takie jak ogród/ park, plaża czy statek – są wskazywane zdecydowanie rzadziej.

Więcej informacji dotyczących postaw Polaków wobec najnowszych zmian w znajduje się w raporcie “Jan czy John? Ślub na plaży czy w kościele?”. Zapraszamy do lektury!