Pokolenie Y w pracy – młodzi, ambitni, ale czy efektywni?

 
23 czerwca 2015 - 10:09 | Tagi: ; ; ;
vhjxnfcvncvn

Czym jest dzisiaj praca? Osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin dobrze wiedzą, że wykonywanie służbowych obowiązków, bycie w biurze zajmuje mnóstwo czasu. Dojazdy, praca i powroty – na tym upływa większość dnia, a czasu na sprawy prywatne zostaje niewiele. Wiele zawodów wymaga zawrotnego tempa pracy, liczba zadań do wykonania rośnie, a krótkie terminy na ich zrealizowanie stawiają przed pracownikami bardzo wysoką poprzeczkę. Co z tego wynika? Umiejętność głębokiej koncentracji i wysoka efektywność wykonywania obowiązków są dziś w cenie. Bez nich trudno sprostać codziennym wyzwaniom, które stawia nam szef lub my sami. Czy jednak środowisko pracy sprzyja tej efektywności? Może to praca w domu przyniosłaby lepsze rezultaty? Czy pracownicy miewają trudności z koncentracją? Kiedy i jakie? Co im przeszkadza?

Te i inne pytania, w badaniu dla marki TIGER, zadaliśmy młodym mieszkańcom miast – tym już pracującym i tym, którzy dopiero na rynek pracy wkroczą.

Dodatkowo o sprawach związanych z pracą i koncentracją rozmawialiśmy z osobami zatrudnionymi w warszawskich korporacjach na terenie mokotowskiego kompleksu biurowego, potocznie zwanego „Mordorem na Domaniewskiej”.

Wszystkich, którzy chcą poznać wyniki badań zachęcamy do zapoznania się z raportem oraz infografiką. Zapraszamy do lektury!

 

Comments are closed.