Euforia pod znakiem zapytania

 
27 stycznia 2016 - 14:44 | Tagi: ; ;
consumer index

Minione miesiące przyniosły niespotykaną w ostatnich czterech latach pozytywną zmianę nastrojów społecznych. W bieżącym pomiarze TNS Consumer Index obniżył się w porównaniu z grudniem zaledwie o 0,2 pkt do poziomu -2,2 pkt.

Konsumenci obecnie lepiej oceniają bieżącą sytuację ekonomiczną Polski w stosunku do ocen z  minionych okresów. Podobnie samoocena sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych jest znacznie korzystniejsza niż w minionych okresach. Jest to jeden z efektów wzmożonych wydatków konsumpcyjnych, zmian na scenie politycznej, a także systematycznej poprawy sytuacji na rynku pracy.

Pomimo ogłoszenia szybszego niż oczekiwano za 2015 rok wzrostu gospodarczego w Polsce za poprawą bieżących ocen nie idą przewidywania przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju, które uległy pogorszeniu czwarty miesiąc z rzędu.

Po szczegóły, a w nich składowe indeksu, uzupełnione o dane makroekonomiczne, monitoring mediów od Newspoint i komentarz eksperta TNS, zapraszamy na stronę wskaźnika TNS Consumer Index.