Dryf kontynentalny? Czy Brytyjczycy opuszczą Unię Europejską?

 
7 czerwca 2016 - 09:14 |
brexit

Jeszcze dwa miesiące temu 28% Brytyjczyków nie wiedziało, jak zagłosuje podczas referendum. Dziś takich niezdecydowanych jest już tylko 16%. Szala coraz bardziej przechyla się ku wyjściu z Unii Europejskiej, dziś już 43% brytyjskiego społeczeństwa deklaruje taką właśnie decyzję. To w porównaniu z poprzednim wynikiem wzrost aż o 9%!

Niemcy, Francja, Holandia, Finlandia, Luxemburg, Irlandia, Dania i Polska są za tym, żeby Wieka Brytania pozostała w Unii. Jaki będzie wynik referendum? Obecnie tylko Czesi przewidują, że Brytyjczycy opuszczą Unię, ankietowani z pozostałych krajów sądzą, że wynik referendum będzie za pozostaniem.

Mamy przyjemność przedstawić wyniki badań przeprowadzonych przez TNS w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Danii, Czechach, Luxemburgu, Finlandii, Irlandii i w Polsce na temat przewidywań wyniku referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielka Brytanię oraz potencjalnych skutków takiej zmiany.

Badania zostały przeprowadzone w wymienionych krajach pomiędzy 19, a 31 maja 2016 na reprezentatywnych, ogólnokrajowych próbach.

Zachęcamy do lektury raportu “Dryf kontynentalny? Brexit z punktu wiedzenia Europy”!