Co denerwuje Polaka za kierownicą?

 
28 września 2016 - 12:46 | Tagi: ;
kierowca

Postanowiliśmy sprawdzić, co najbardziej denerwuje nas kierowców kiedy prowadzimy auto. Powody naszych frustracji podzieliliśmy na dwie grupy: kwestie związane z innymi użytkownikami dróg oraz kwestie związane z infrastrukturą. Okazuje się, że powodów naszego zdenerwowania za kółkiem spowodowanego przez innych kierowców jest bardzo wiele.

Najbardziej denerwują nas zachowania innych kierowców, które można skategoryzować jako ryzykowne lub agresywne celowe działania innych. Tak zwane „wyprzedzanie na trzeciego” wiedzie prym w zakresie wykurzających nas zachowań innych kierowców. Pozostałe kwestie wymieniane przez naszych respondentów są znacznie mniej denerwujące, a ich podstaw można poszukiwać w braku doświadczenia lub niestety bezmyślności innych użytkowników drogi.

Pyt. Jakie zachowania innych kierowców, najbardziej Pana(ią) denerwują? Wszystkie wymienione odpowiedzi.

wykres1

Jeśli chodzi o infrastrukturę, to mimo dużych inwestycji w autostrady i drogi ekspresowe w ostatnich latach wciąż najbardziej „boli” nas jako kierowców stan dróg w kraju. Ciekawe, że kierowcy stosunkowo często wskazują kwestie związane z niewłaściwym oznakowaniem dróg i skrzyżowań, oraz źle zsynchronizowaną sygnalizacją świetlną.

Pyt. A co, poza zachowaniami innych kierowców, denerwuje Pana(ią) w czasie jazdy po Polskich drogach?

Obraz1

W świetle powyższych wyników, życzymy wszystkim kierowcom bezpiecznych powrotów z wojaży po wysokiej jakości drogach szybkiego ruchu w otoczeniu rozważnych i kulturalnych użytkowników dróg.  Szerokiej Drogi!