Robimy paczkę z Paczką!

 
1 grudnia 2016 - 08:47 | Tagi:
paczka

Wierzymy, że nasza działalność biznesowa nie pozostaje bez wpływu na społeczeństwo oraz otoczenie, w którym funkcjonujemy, dlatego kilka lat temu rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Wiosna, organizatorem akcji Szlachetna Paczka. Jako partner badawczy Stowarzyszenia na co dzień pomagamy pomagać - realizujemy dedykowane projekty badawcze oraz dostarczamy rekomendacje, które pozwalają efektywniej realizować projekty pomocowe. Dziś jednak zachęcamy do zrobienia paczki!

Akcji przedstawiać nie trzeba. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom Paczka nie pomaga. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

W tym roku Szlachetna Paczka rozpoczęła się 20 listopada – wtedy została otwarta internetowa baza rodzin. Darczyńcy mogą z niej wybierać rodziny, do których w finałowy weekend 10-11 grudnia trafią przygotowane przez nich paczki. My już to zrobiliśmy i serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!

Można też pomóc na kilka innych sposobów, w tym długofalowo, o czym więcej do poczytania tutaj.