Dzień Dobry,

na progu wakacji przesyłamy garść branżowych ciekawostek. Przeczytacie wywiad o konsumentach 50+, których rola zdecydowanie zyskuje na znaczeniu, a siła nabywcza tej grupy konsumenckiej jest pokaźna, wyższa niż kiedykolwiek i wciąż rośnie. Zainteresowanym motoryzacją i zarządzaniem relacjami z klientami polecamy tekst o leadach w branży motocyklowej. Studentów zaś zapraszamy do udziału w programie stażowym Kantar Summer Trainee Program – można aplikować jeszcze tylko do 10 lipca!

Ciekawej lektury!

silvergeneration
Silver generation – droga do wzrostu biznesu

Liczby nie kłamią. Polskie społeczeństwo się starzeje. Grupa wiekowa 50+ jest najszybciej rosnącą częścią populacji. Już teraz osoby 50+ stanowią 37% ogółu społeczeństwa (czyli aż 14 mln), a za 20 lat Polacy po 50 roku życiu stanowić będą połowę polskiego społeczeństwa. Siła nabywcza tej grupy konsumenckiej jest pokaźna, wyższa niż kiedykolwiek i wciąż rośnie.  Zapraszamy do lektury wywiadu z Urszulą Krassowską i Anną Trząsalską o specyfice tej grupy konsumentów.

Przeczytaj wywiad


summer-trainee
Kantar Summer Trainee Program – zapraszamy na staż!

Kantar Insights (Kantar Millward Brown i Kantar TNS), jedna z największych grup badawczych w Polsce i na świecie, specjalizująca się w badaniach konsumenckich oraz badaniach mediów zaprasza na program stażowy dla studentów. Propozycja jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno praktyki studenckie, jak i staże dla studentów ze starszych roczników. Na aplikacje czekamy jeszcze tylko do 10 lipca.

Dowiedz się więcej


motocykl
Każdy lead zamienić w sprzedaż

Branża motoryzacyjna bardzo chętnie sięga po e-mail i wysyła wiadomości do klientów, ale czy i jak odpowiada na e-maile które przesyła klient chcący zasięgnąć informacji o ofercie, finansowaniu pojazdu?  Czy i w jakim stopniu branża motocyklowa realizuje najważniejsze wyzwanie biznesowe w komunikacji on-line tzn. przekształcić każdy lead w sprzedaż?

Czytaj dalej


consumer index
Czy to już trwały trend?

Czerwcowy TNS Consumer Index, z wartością +3,6 pkt. proc., jest najwyższy od września 2008 roku, czyli od ponad 9 lat! Warto przypomnieć, że właśnie we wrześniu 2008 roku nastąpiło bankructwo Lehman Brothers i rozpoczął się światowy kryzys ekonomiczny. Skąd takie pozytywne oceny?  Po szczegóły zapraszamy na stronę wskaźnika, na której zajdziecie także komentarz Piotra Chojnowskiego.


Chcesz otrzymywać nasz newsletter?

Zapisz się