Korzenie

 

Kantar TNS to wiodąca i najbardziej doświadczona firma na polskim rynku w dziedzinie custom research, powstała w wyniku połączenia TNS OBOP i TNS Pentor.

W kwietniu 2012 połączyliśmy dwa instytuty badawcze, które współtworzyły polską branżę badań rynku i opinii.

OBOP to najstarsza firma badawcza w Polsce i Europie Środkowej, synonim doświadczenia i jakości w dziedzinie badań społecznych, a od kilkunastu lat dynamicznie zdobywająca rynek badań marketingowych.
Jego korzenie sięgają 1958 r., kiedy to powstał Ośrodek Badania Opinii Publicznej. W 1998 r. OBOP włączony został w struktury międzynarodowej grupy badawczej TNS. TNS OBOP, pozostając liderem w dziedzinie badań społecznych, oferował szeroki wachlarz usług badawczych w zakresie badań konsumenckich.

TNS Pentor od początku działalności w 1991 r. związany był z międzynarodową korporacją badawczą Research International, a od marca 2010 – po fuzji firm Research International i TNS – stał się integralną częścią TNS. Dzięki temu firma mogła zaoferować klientom międzynarodowe rozwiązania badawcze oraz doświadczenie z innych rynków, zdobyte podczas realizacji projektów w różnych krajach. Pentor był czołową polską firmą o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w pomocy przy ważnych decyzjach biznesowych, specjalizująca się w badaniach ad-hoc.